Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Jubileuszowe XX Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA

03-03-2008

W dniach 13-16 marca 2008 roku odbędą się Jubileuszowe XX Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w CENTRUM EXPO XXI w Warszawie.

 

Targi WIATR i WODA są największą i najstarszą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce - rokroczną zapowiedzią zbliżającego się sezonu. Corocznie odwiedza je wielotysięczne grono miłośników sportu i rekreacji na wodzie, a także ci, dla których przygoda z żaglami, deską czy kajakiem dopiero się zaczyna. W Polsce ponad milion osób czynnie uprawia żeglarstwo śródlądowe i morskie, wiele milionów - aktywnie korzysta z różnorodnych form wypoczynku i rekreacji na wodzie. Dynamicznie rozwijający się przemysł sprawia, że co roku kilkanaście tysięcy jachtów i łodzi motorowych z podpisem "Made in Poland" zdobywa uznanie na światowych rynkach. Polskie stocznie jachtowe co roku notują ponad 20% wzrost produkcji. Dobra kondycja branży oraz duże zainteresowanie klientów znajduje odzwierciedlenie w rozwoju Targów WIATR i WODA. Impreza z roku na rok powiększa się. Systematycznie wzrasta liczba wystawców, zwiedzających oraz zwiększa się zajmowana powierzchnia wystawiennicza. Porównania wyników z 2007 roku ze statystykami z 2006 roku wyraźnie wskazują:
- 16% wzrost wykorzystanej powierzchni wystawienniczej
- 9% wzrost frekwencji zwiedzających targi
- 19%  wzrost liczby wystawców
Ostatnia edycja targów zgromadziła 304 wystawców – wśród, których znaleźli się   producenci, importerzy i dystrybutorzy z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Włoch, Chorwacji, USA, Węgier, Belgii, Ukrainy, Grecji i Egiptu. Była to największa w historii imprezy prezentacja łodzi, osprzętu akcesoriów i ofert ze wszystkich dziedzin aktywnego wypoczynku związanego z wodą. Obejrzało ją ponad 23 tys. osób.

 

Targi WIATR i WODA są najważniejszym w kraju miejscem spotkań oraz forum wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli branży; wydatnie służą przedstawieniu najpełniejszej oferty producentów branży sportów wodnych polskim i zagranicznym odbiorcom. Dokładamy starań, by zachęcić możliwie liczną grupę zagranicznych wystawców do prezentacji swojej oferty na targach. Jednocześnie w sposób istotny targi przyczyniają się do rozwoju zainteresowania różnymi formami sportu i rekreacji na wodzie wśród szerokiej publiczności, zarówno osób indywidualnych jak i całych rodzin, co roku licznie odwiedzających imprezę.

 

Organizatorzy Jubileuszowej XX edycję Targów WIATR i WODA zaplanowali we współpracy z zainteresowanymi przedstawicielami środowiska, organizacji branżowych oraz mediów zorganizowanie wielu interesujących wydarzeń towarzyszących dla żeglarzy, motorowodniaków, narciarzy wodnych, miłośników deski z żaglem, płetwonurków, także kajakarzy i wioślarzy. Tworząc program nie zapomnieli również o tych, którzy dopiero myślą o skierowaniu swych zainteresowań w stronę rekreacji czy sportów wodnych. Wzorem lat ubiegłych, zaproszają publiczność na pokazy i spotkania upowszechniające wiedzę na temat ratownictwa wodnego, spotkania z udziałem czołowych polskich sportowców, uczestników dalekich wypraw i konstruktorów sprzętu.

wróć