Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

TARGI ROWERY 2008 1-2 MARCA 2008

26-02-2008

IV Targi Rowery 2008 - 1-2 marca 2008, Warszawa , hala EXPO XXI

Na kolejnej już czwartej edycji Targów Rowerowych będzie można zapoznać się z najnowszymi tendencjami obowiązującymi zarówno w modelach rowerów jak i dotyczącymi wszelkich akcesoriów stroje, kaski, części.

Pokazane zostaną najnowsze kolekcje liderów światowego rynku rowerowego i ich absolutne nowości.
Oferta produktów zaprezentowanych na targach będzie bardzo różnorodna, poczynając od kompletnych rowerów, po poszczególne elementy, z których są zbudowane. Przedstawiciel Poison z okazji 5 lecia tej firmy zaprezentuje specjalną limitowaną serię rowerów "5th Anniversary", charakteryzującą się jeszcze lepszymi warunkami zakupu dla klienta. W ofercie dostępne są rowery MTB, All Mountain oraz szosowe. Do hitów sezonu można zaliczyć w pełni carbonowy rower szosowy "Speed 5th Anniversary" za 4869 zł oraz model MTB Marathon "Zyankali 5.1 5th Anniversary" w cenie 4549 zł. Z ciekawostek zostanie pokazany również topowy model do triathlonu "Speed Tri". Dodatkowo w sezonie 2008 przygotowano specjalną ofertę dla zawodników tj. POISON RACING PROGRAM. Każdy aktywny rowerzysta będzie miał możliwość zakupu ramy z bonusem 20% od ceny detalicznej. Akcja będzie promowana podczas targów.
Amerykański DAHON California, światowy lider produkcji rowerów składanych w 2008 roku obchodzi 25 urodziny. Z tej okazji zostanie wyprodukowanych 250 jubileuszowych rowerów. Będzie to model MU XXV, ręcznie wykonany składak na 20 calowych kołach z magnezową ramą i najwyższej klasy komponentami wykonanymi specjalnie przez najlepsze firmy. Wyróżnia się białym kolorem i wagą zaledwie 7 kg. W Polsce dostępnych będzie jedynie 5 sztuk w cenie 8900 zł.
Firma DunCon poza produktami tej marki będzie prezentować kolekcję Nokian na 2008 i nową kolekcję Prodigy. W poprzednim roku prawdziwym hitem okazała się dirtowa rama Prodigy 9,81 według importera wyprzedana jeszcze przed dostawą, na ten rok przygotowano nowe modele i elementy do rowerów, pedały, kierownice, mostki, gripy, zębatki. I oczywiście sporo ram w atrakcyjnym przedziale cenowym 400- 500 zł. Wszystko w bardzo kolorowym wykończeniu i z ciekawą grafiką.
Dla miłośników detali gratką będzie propozycja firmy Rodex z Radomia przedstawiciela firm RDX i Token. Token specjalizuje się w produkcji komponentów łożyskowanych, z elementami obrotowymi stosowanymi np.: w łożyskach sterów, wkładach suportów, piastach, gdzie stosuje m.in. technologię Tiramic® (kulki łożysk wykonanego tą metodą są ceramiczne, a bieżnie łożysk powlekane tytanem).
Oferta RDX obejmuje karbonowe ramy, węglowe widelce szosowe. Wszystkie te elementy podlegają rygorystycznej kontroli technicznej i objęte są 2-letnia gwarancją. Dlatego szczególnie chętnie kupują je młodzi kolarze z teamów, w których zawodnik może sam decydować o doborze sprzętu i byli zawodowi kolarze ścigający się obecnie amatorsko w zawodach Pucharu Polski oraz Pucharu Europy w grupach masters.
Jeśli jednak rowery nie są traktowane jako sprzęt wyczynowy można przemieścić się na drugi koniec skali i… wybrać coś z propozycji firmy Schachner, czyli rowery napędzane elektrycznie. I to nawet o bardzo ostro młodzieżowej stylistyce, gdzie akumulatory bardziej przypominają butlę z „nitro” niż klasyczną „skrzynkę”. Można też nabyć zestaw do samodzielnego montażu przekształcający dowolny rower w napędzany elektrycznie - szybkość ok. 25 km/h i zasięg ponad 40 km.
Zwolenników niekonwencjonalnej pozycji podczas jazdy zainteresują na pewno produkty firmy Azub mającej wieloletnie doświadczenie w budowie rowerów poziomych. Model Azub 5 pozwala na dowolną regulację siedziska, dzięki czemu może z niego korzystać cała rodzina.
Wbrew pozorom nadają się one także do pokonywania terenu np. model Hard Core z obniżonym środkiem ciężkości i o wysokiej stabilności w trudnych warunkach, również wyposażony w IPS (Ideal Position System), który niewiarygodnie szybko umożliwia idealne dostosowanie pozycji siedziska.
Firma Wheeler przygotowała topowe modele wyczynowe: Eagle XTR, Eagle XT oraz Wheeler Falcon 20 (full suspension) z ramami wykonanymi w technologii hydroforming z piaskowanymi spawami - nie widać spawów; rama robi wrażenie tzw. monocoque. Kto powiedział, że zaawansowanie technologiczne nie może iść w parze z estetyką wykonania. Tym, którzy przykładają sporo uwagi do stylu Wheeler proponuje model retro, przeznaczony do jazdy miejskiej, z ramą z… chromomolibdenowej stali. Bo kto powiedział, że piękne rozwiązania nie mogą być zaawansowane technologicznie? Z okazji targów Wheeler obniża też znacząco cenę niektórych modeli kasków, warto zatem pojawić się z zamiarem okazyjnego kupna.
Kiedy już kupimy bądź skompletujemy rower warto pomyśleć o wygodnych systemach jego transportu jak np.: model Discovery. Wykonany z aluminium, posiada wygodną i łatwą w zapinaniu łapę mocującą ramę roweru oraz unikatową profilowaną rynnę, która trzyma rower za przednie koło w pionie tak, by swobodnie obiema rękoma móc zapiąć go do jazdy. Corvara DuoLift to nowy, otwierany dwustronnie model boxa niemieckiej firmy KAMEI stworzony przez projektanta współpracującego z BMW i Audi dobrze komponujący się z nowoczesnymi samochodami. Boxy z ekskluzywnej serii Corvara w nowej linii DuoLift zaopatrzono dodatkowo w system dwustronnego otwierania, zwiększono też ładowność do 75 kg, czyli maksymalnej na rynku wielkości zaopatrując dodatkowo w 6-letnią gwarancję.
Po powrocie z wyprawy warto pomyśleć o racjonalnym przechowaniu roweru. Tu z pomocą przychodzą rozwiązania proponowane przez firmę Alberts, czyli np. podwieszanie roweru pod sufitem na łatwych w obsłudze wyciągarkach.
Targi ROWERY 2008 to nie tylko ekspozycja ale dwa dni przepełnione różnymi atrakcjami np. pokazami czołowych zawodników trialu, którzy zaprezentują to czego naprawdę można dokonać na rowerze. Dla odważnych istnieje możliwość czynnego uczestnictwa.
Rowery to także egzotyczne i ekstremalne rodzaje sportu jak np.: bikejoring - zaprzęg składający się z roweru i psa - szybkości takiego tandemu potrafi dochodzić nawet na trawiastej łące do 40 km/h. Rowerowy bieg na orientację wymaga oczywiście niezłej orientacji w terenie i ogromnej wytrzymałości zawodników. Jeśli dla kogoś określenia fourcross i downhill są zrozumiałe, wie czego może się spodziewać, a jeśli nie, to na pewno powinien zapoznać się z tymi dyscyplinami. Zobaczyć stosowny sprzęt, porozmawiać z czołowymi zawodnikami (np. z Jerzym Górskim - zwycięzcą kultowych najtrudniejszych na świecie zawodów triathlonowych Iron Man w USA), uzyskać informacje o samych dyscyplinach i organizacjach.

Na tych z widzów, dla których sport rowerowy kojarzy się jednoznacznie z wyścigami szosowymi czekać będzie Cezary Zamana i…ale niech to pozostanie niespodzianką. Miłośników klasyki ucieszą pokazy jazdy na autentycznym bicyklu z XIX wieku, dla publiczności możliwe będą jazdy na współczesnych replikach, a to wszystko dzięki obecności członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.
Gościem specjalnym będzie Przemysław Saleta, znakomity bokser, kick-bokser miłośnik jazdy rowerowej wspomagający słowem i czynem idee transplantacji.
Zgodnie z zasadą „czym skorupka” we współpracy z KS Policji przygotowano mini program promujący zasady bezpiecznego ruchu drogowego. Fachowcy odpowiedzą na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, przeprowadzą mini konkursy nt znajomości przepisów. Zostanie zaprezentowany bezpieczny
rower: prawidłowo wyposażony i oznakowany (folie odblaskowe). Swoje stanowisko będzie miało także ALTER EGO Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych. Na rzecz tego Stowarzyszenia będą przeprowadzone aukcje min. plakaty z podpisami wybitnych kolarzy polskich (Stanisław Królaka legendy Wyścigów Pokoju i Cezarego Zamany). Podczas imprezy
odbędą się także wybory najlepszych wyrobów przemysłu rowerowego w poszczególnych kategoriach (BikeBoard).
Bilet wstępu na targi stanowi zarazem kupon konkursowy. Organizator i wystawcy przygotowali do rozlosowania wśród zwiedzających, kilka bardzo atrakcyjnych rowerów, kilkadziesiąt upominków i pięć mini rowerków ze szczerego złota! Dodatkowo wejściówka uprawnia do darmowego zabezpieczenia antykradzieżowego roweru szwajcarską metodą grawerowania.
Będzie można się także zapoznać oraz odbyć próbne jazdy pojazdem Seagway, oraz zapoznać się z planami i dokonaniami „Warszawskiej Masy Krytycznej”.

Ceny biletów: 10 – ulgowy ; 15 - normalny
Godziny otwarcia:
Sobota 9.00 - 18.00
Niedziela 9.00 -18.00

--------------------------------------------------------------------------------
 Termin:
Od: 2008-03-01 09:00, Do: 2008-03-02 18:00
--------------------------------------------------------------------------------
 
Adres: Hala Expo XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
--------------------------------------------------------------------------------
 
Dojazd:
Autobusy linii: 105, 154, 159, 167, 178, 184, 186, 404, 408, 506, 507, 523.

wróć