Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

TomTom rewolucjonizuje rynek kamer dla osób aktywnych

2015-04-30

TomTom (Tom2) wprowadził na rynek nową kamerę dla osób aktywnych, TomTom Bandit, która umożliwia łatwe oraz szybkie nagrywanie i dzielenie się filmami. Użytkownicy nie muszą czekać kilku godzin, żeby zgrać pliki i odpowiednio je posortować, bo edytowanie nagrań i dzielenie się nimi jest możliwe już kilka chwil po zarejestrowaniu aktywności. Teraz, dzięki TomTom, możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami.

TomTom Bandit to pierwsza na świecie kamera z wbudowanym serwerem mediów, eliminującym konieczność zgrywania filmów, żeby dokonać jego edycji. Urządzenie współpracuje z aplikacją, która umożliwia tworzenie i dzielenie się materiałami wideo w ciągu kilku minut jedynie poprzez potrząsanie smartfonem.

„Wiemy, że dla użytkowników najbardziej frustrującą rzeczą związaną z kamerami dla osób aktywnych jest czas jaki muszą poświęcić na pobieranie nagrań oraz ich edycję” – komentuje Corinne Vigreux, Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający TomTom Consumer. „Tworząc produkt TomTom Bandit ograniczyliśmy ten czas do kilku minut – a to jest prawdziwa rewolucja!”.

„Znaleźliśmy bardzo prostą, a jednocześnie radykalną metodę na rozwiązanie problemu edycji nagrań” – wyjaśnia Slobodan Stanisic, Główny Inżynier w firmie TomTom. „Wszystkie kamery, które obecnie są dostępne na rynku, działają w ten sam sposób. Należy pobrać zajmujący kilka gigabajtów materiał wideo do komputera o sporych wysokiej wydajności, co zwykle trwa bardzo długo. Następnie należy wybrać ujęcia, złożyć z nich nagranie i odpowiednio sformatować. TomTom Bandit działa na zupełnie innej zasadzie. Zaprojektowaliśmy kamerę, która sama przetwarza nieobrobiony materiał filmowy, znacznie ułatwiając i proces edycji filmów.”

Kamera TomTom Bandit jest wyposażona w czujnik ruchu oraz GPS. Urządzenie umożliwia automatyczne wyszukanie i oznaczenie współrzędnymi geograficznymi ekscytujących momentów nagrania w oparciu o prędkość, wysokość, przeciążenia, przyspieszenie oraz tętno*. Za pośrednictwem przycisku na kamerze lub specjalnego pilota można również ręcznie zaznaczyć te fragmenty filmu, które mają zostać oznaczone*.

TomTom Bandit współpracuje z aplikacją na smartfona, umożliwiającą superszybki podgląd nagrań. Ujęcia mogą być przeglądane za pomocą aplikacji dzięki wbudowanemu serwerowi mediów. W trybie edycji wystarczy potrząsnąć smartfonem, aby tworzyć nagrania. Użytkownicy mogą łatwo wprowadzać zmiany, dodawać muzykę i nakładki w postaci wybranych parametrów, takich jak prędkość, jeszcze przed podzieleniem się materiałem wideo z przyjaciółmi.

Ponadto, kamera TomTom Bandit nagrywa filmy w wysokiej jakości. Ma szeroki kąt widzenia obiektywu, 16 MP matrycę i szybki procesor. Urządzenie jest całkowicie wodoodporne, dlatego nie trzeba używać żadnych dodatkowych akcesoriów**. System mocowania ze stalowym pierścieniem zawiera mechanizm szybkiego uwalniania kamery, a dzięki smukłemu kształtowi urządzenie doskonale wygląda po zamontowaniu na kasku.

Moduł zawierający baterię wyposażono także w slot na kartę microSD i gniazdo SuperSpeed USB 3.0. Pozwala to na podłączenie urządzenia bezpośrednio do komputera przez kabel USB i zgrywanie materiału filmowego, eliminując konieczność stosowania innego rodzaju przewodów i adapterów.

Kamera TomTom Bandit jest dostępna na stronie internetowej www.tomtom.com oraz w wybranych sklepach w cenie 1749 zł. Pakiet Premium z dodatkowymi akcesoriami zostanie wprowadzony na rynek w czerwcu. Dostępny będzie też szeroki pakiet akcesoriów sprzedawanych oddzielnie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową:
https://www.tomtom.com/pl_pl/sports/action-sports/products/tomtom-bandit-gps-action-camera/

Dane techniczne:
•    Rozdzielczość: 1080p30, 1080p60, 720p60, 720p120, 2.7k30, 4k15
•    Opcja dwukrotnego spowolnienia materiału w jakości 1080p, czterokrotnego w 720pi sześciokrotnego w WVGA
•    Opcja nagrywania poklatkowego w jakości 4k30, 1080p30
•    Rejestrowanie klatek do 16 MP przy prędkości 10 klatek na sekundę
•    Wi-Fi, Bluetooth, USB3.0
•    Aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS. Wersja na system Android udostępniona zostanie w najbliższej przyszłości
*wymagane jest dodatkowe akcesorium
**wymagana jest dodatkowa osłona obiektywu, która pozwoli korzystać z urządzenia do głębokości 50m

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: