Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Chcesz schudnąć? Postaw na styl i technologię!

2010-04-29

Odchudzasz się? Chcesz odzyskać formę? Siłownia bez wychodzenia z domu - orbitrek i rower treningowy pomogą Ci osiągnąć sukces. Trening cardio ― najskuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej !

 

Trening cardio (zwany wytrzymałościowym lub tlenowym), to ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, które pozwalają w odpowiednio długim czasie spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić wydajność pracy serca i płuc. Podczas ćwiczeń na orbitreku czy rowerze treningowym serce dostarcza twojemu organizmowi dużą ilość tlenu. Jeśli zależy ci na schudnięciu, to powinnaś wiedzieć, że podczas godzinnego treningu możesz spalić nawet 1000 kcal! Pamiętaj także, że kalorie spalane są tylko w środowisku tlenowym. Bardziej intensywny trening (podczas którego tętno stanowi więcej niż 60% - 70% tętna maksymalnego) wywołuje włączenie procesów beztlenowych. Dlatego umiarkowane ćwiczenia są idealne, jeśli twoim celem jest poprawienie sylwetki przed zbliżającym się latem. Jak znaleźć złoty środek? Wskaźnikiem jest tętno. Możliwość pomiaru pulsu daje ci nowa seria sprzętu fitness marki Reebok. Odbiornik pulsu w orbitrekach i rowerach treningowych jest kompatybilny z pulsometrami Polar.

 

Zyskaj mięśnie

 

Tętno podczas treningu cardio, powinno stanowić między 60% a 70 % tętna maksymalnego (można je obliczyć wg wzoru T.max=220–wiek). Kolejną zaletą ćwiczeń obok spalania tkanki tłuszczowej, jest praca mięśni. Podczas jazdy na rowerze treningowym rzeźbimy: łydki, mięśnie ud, grzbietu, pośladków, brzucha a nawet bicepsy. Za to przy ćwiczeniach na orbitreku pracuje aż 80% mięśni! Oprócz nóg, pośladków, brzucha i grzbietu, aktywne są także obręcz barkowa i mięśnie ramion.

 

Technologia i styl w walce z kaloriami

 

Wspomniany sprzęt marki Reebok to zupełna innowacja. Ponieważ seria przeznaczona jest do użytku domowego oraz w szczególny sposób dedykowana kobietom, producent zadbał o niebanalny design urządzeń. Uwagę przykuwają lśniące ramy rowera B 5.8 E LE i orbitreka C 5.8 E LE. Luksusowy wygląd to jedna kwestia. Przede wszystkim jednak ważne jest zastosowanie nowoczesnej technologii, m. in. systemu hamowania M Force EMS (podobnie w modelu B 5.7 E). Dzięki specjalnym magnesom, proces hamowania i regulacji oporu, odbywa się niezwykle płynnie, co nie pozostaje bez znaczenia dla stawów i komfortu treningu. Sprzęt jest wyposażony w najnowocześniejszy system pomiaru wydolności organizmu. Polega on na pomiarze siły/mocy, którą wydatkujemy podczas treningu. Naukowcy zajmujący się treningiem od dawna obstają przy przeprowadzaniu go nie tylko na podstawie liczby uderzeń serca, lecz przede wszystkim na podstawie wydajności wyrażanej w watach – podobnie jak czyni to większość profesjonalnych sportowców. Pomiar watów odzwierciedla wydolność organizmu o wiele precyzyjniej niż pomiar uderzeń serca, zwłaszcza w intensywnym zakresie. W obu rowerach regulację oporu można ustawić w przedziale między 25 a 400 watów. Modele dysponują komputerem z wyświetlaczem LCD, który umożliwia ustawienie i kontrolowanie 12 programów oraz 5 indywidualnych. Na wyświetlaczu komputera możesz śledzić pomiar prędkości, czasu, dystansu, spalanych kalorii, pulsu, obrotów na minutę oraz watów. Wszystkie te funkcje dają możliwość zbalansowanego treningu W rowerze B 5.8 E LE komputer posiada dodatkowo funkcję podświetlenia ekranu w różnych kolorach. Producent gwarantuje także bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Zastosowane w modelu B. 5.7 E technologie zyskały aprobatę ekspertów. Rower ten przeszedł bowiem z dobrym wynikiem, surowe testy Stiftung Warentest – niezależnego instytutu testującego produkty i usługi.


Twój osobisty instruktor zadba o twoje stawy

 

Jeśli twoim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej i poprawienie kondycji fizycznej, nie musisz korzystać z porad instruktora. Sprzęt Reeboka z powodzeniem spełnia jego rolę, dbając jednocześnie o twoje zdrowie i komfort. Zastosowane w orbitrekach C 5.8 E LE i DMT 7.5 E pedały surefit z wkładkami softpad, poruszają się wraz z twoimi stopami, wspomagając ich naturalny ruch.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NgfQAwkjSg0
Film obrazujący pracę pedałów surefit

 

Dzięki temu całkowicie odciążają stawy. Ponadto orbitrek C 7.5 E daje ci aż 8 sposobów ruchu. Możesz ustawić krok charakterystyczny w stepperze lub dłuższy, jak w popularnym obecnie Nordic Walking. Wszystkie te inteligentne rozwiązania znajdziesz w designerskim sprzęcie, luksusowym wyglądem przypominającym nowy model mercedesa. Więc na co czekasz? Wsiadaj.


Dlaczego? Bo jesteś wymagającą kobietą !

 

Reebok produkując nową serię sprzętu pomyślał o tym, że jesteś kobietą. Być może również zbyt zapracowaną by trenować poza domem. Dlatego zadbał o to byś nie musiała się zastanawiać nad tym jak złożyć sprzęt - od początku jest on gotowy do użycia. Ponadto jego waga pozwala na swobodne przestawienie w dowolne miejsce, a stopki poziomujące gwarantują stabilność. Bezszmerowa praca urządzenia zapewni komfort tobie oraz twojemu otoczeniu. Co najważniejsze Reebok wziął pod uwagę to, że każda kobieta jest inna i umożliwił dostosowanie urządzeń do wzrostu w nieskomplikowany i nie wymagający wysiłku sposób. Kliknięciem kciuka możesz dopasować opór ergonomicznych ramion orbitreków. Natomiast pionowa i pozioma regulacja siodełka w rowerach treningowych umożliwia komfortową pozycję nawet podczas długiego treningu. Reebok zwrócił uwagę nawet na to, aby w trakcie ćwiczeń dostarczyć ci rozrywki. Orbitrek C 5.8 E LE oraz rower B 5.8 E LE, posiadają stację dokującą do iPoda oraz MP3 z głośnikami stereo.

 

Jeżeli myślisz o siłowni w domu, warto zastanowić się nad tym sprzętem. Funkcjonalnością i innowacyjnością wyróżnia się wśród innych na rynku. Możesz mieć go u siebie — jest on dostępny w Polsce. Wyłącznym dystrybutorem sprzętu marki Reebok Fitness w naszym kraju jest Bacha Sport (www.bachasport.pl).

 

Warto ?

 

Nie ulega wątpliwości, że jazda na rowerze stanowi jeden z najlepszych sposobów utrzymania kondycji i zrzucenia zbędnych kilogramów. Trening cardio wzmocni twoje serce. Wymaga jednak zaangażowania i konsekwencji w działaniu. Godziny ćwiczeń na niewygodnym i nieprofesjonalnym sprzęcie – to nie tylko brak komfortu treningu ale także brak chęci na jego kontynuację. Nowoczesna technologia daje ci możliwość, kontrolowania stanu twojej kondycji na bieżąco. Wielofunkcyjny komputer z programami motywującymi pomoże ci wybrać odpowiedni rodzaj treningu, a nowoczesny i stylowy wygląd sprawi, że codzienne ćwiczenia będą dla ciebie przyjemnością.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: