Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Mike Tyson na puszkach i w reklamach napoju Black - w Polsce i za granicą

2012-05-04

Produkowany przez FoodCare napój energetyczny Black trafia do sprzedaży w opakowaniach z wizerunkiem Mike’a Tysona. Za miesiąc rusza duża kampania reklamowa. Mike Tyson jako twarz napoju Black został zaprezentowany na konferencji prasowej w Warszawie.

Wizerunek twarzy Tysona z charakterystycznym tatuażem znajdzie się na puszkach pięciu wersji smakowych Blacka - sygnowanych hasłem „Black Power! Mike Tyson Collection”. Do sprzedaży trafią też dwie butelki napoju - półlitrowa i litrowa. Oprócz twarzy Tysona na opakowaniach napoju znajdują się cytaty z jego wypowiedzi. Nieznacznie zmienia się też logo Blacka, którego nowa wersja ma mieć bardziej aspiracyjny charakter.

Na przełomie maja i czerwca ruszy kampania napoju Black z udziałem Tysona. Reklamy - przygotowane przez agencję Grey Warszawa, a wyprodukowane przez dom produkcyjny Papaya Films - będą utrzymane w stylistyce produkcji hollywoodzkich. Akcja, zaplanowana na cały sezon letni, obejmie telewizję, internet i outdoor. Ponadto Tyson będzie brał udział w eventach promujących Black - na razie przyjechał do Polski na dwa dni: piątek spędzi w Warszawie, a sobotę w Krakowie.

Przedstawiciele FoodCare’u deklarują, że nie przeszkadza im kontrowersyjny wizerunek Mike’a Tysona, który m.in. kilkakrotnie się rozwodził, został skazany za gwałt, a jednemu z przeciwników odgryzł na ringu kawałek ucha. Tylko podczas konferencji prasowej w Warszawie Tyson stwierdził, że nie będzie już boksował, bo narkotyki zniszczyły jego organizm, a stracił w swoim życiu tyle pieniędzy, bo jest tępym głupkiem. "Mike uosabia takie cechy Blacka jak siła, determinacja, waleczność i sukces" - wylicza Wiesław Włodarski.

Wizerunek Tysona będzie wykorzystywany przez FoodCare nie tylko w Polsce, lecz również w kilkunastu krajach europejskich, w których sprzedawany jest już Black. - Od momentu stworzenia tej marki chciałem, by miała zasięg europejski, a nawet światowy, dlatego zależało mi na związaniu jej z międzynarodową gwiazdą sportu. A Mike Tyson otwiera Blackowi drzwi do rynków na całym świecie - uzasadnia Wiesław Włodarski. Ujawnia przy tym, że budżet na tegoroczne działania promujące Black wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, z czego na polski rynek przypada kilkanaście milionów.

Nie wiadomo, ile FoodCare zapłacił za zaangażowanie Tysona do komunikacji marki Black. Wiadomo natomiast, że umowa została zawarta na minimum dwa lata.

Black ma obecnie ok. 30 proc. udziału na polskim rynku napojów energetycznych. Wiesław Włodarski zapowiada, że dzięki współpracy z Tysonem ten udział powinien zwiększyć się do 50 proc. W ciągu dwóch lat wzrośnie też cena Black - z obecnych 2,39 zł do 2,99 zł. Tym samym napój ma wejść do kategorii premium.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: