Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

„Polska Goni Europę” – I edycja kampanii sportowej wystartowała!

2016-05-25

fot. Andrzej KubatW dniu 12 maja w Warszawskim WUM-ie odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii sportowej „Polska Goni Europę”. W ramach inauguracji sławni sportowcy, m.in. Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki – mistrzowie świata w pływaniu, Katarzyna Bachleda- Curuś – dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim czy też Kacper Adam – mistrz Polski w triathlonie, opowiedzieli o zaletach swojej pracy i poruszyli temat aktywności fizycznej wśród Polaków.

„Polska Goni Europę” to ogólnopolska kampania sportowa, która ma zachęcić Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej. Kampania startuje 23 maja i jest pierwszą z pięciu edycji kampanii społecznej „Polska Goni Świat”, której finał zaplanowany jest na 2020 rok. Data planowanego finału jest nieprzypadkowa – wtedy odbywają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W ramach I edycji kampanii „Polska Goni Europę” od maja do listopada w całej Polsce przeprowadzone zostaną konkursy, które mają zachęcić Polaków do wyjścia z domu i podjęcia wspólnego wyzwania, którego celem jest „zdobycie Europy”. Każdy z uczestników, który podejmie wyzwanie i weźmie udział w konkurencjach, będzie zbierał gwiazdki, które trafią na wspólne konto zawodników. Każda gwiazdka oznacza zdobycie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Uczestnicy konkursu muszą więc działać razem. Dopiero po zebraniu 12 odznaczeń otrzymają oni flagę Unii Europejskiej – synonim wspólnego „zdobycia Europy”.
Temat aktywności fizycznej stał się istotny dla wszystkich Polaków i Europejczyków. W Europie coraz więcej osób cierpi na nadwagę, 59% mieszkańców starego kontynentu wcale nie uprawia sportu, a 37% spędza na fotelu ponad 6 godzin dziennie. Z otyłością zmaga się również coraz więcej dzieci. Polska jest niemal na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o aktywność fizyczną w krajach europejskich. Z tego właśnie względu powstała inicjatywa „Polska Goni Europę”, która ma zmienić tę negatywną tendencję.

Dnia 12 maja na basenie olimpijskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się prezentacja I edycji ogólnopolskiej kampanii sportowej „Polska Goni Europę” i jej organizatora, firmy i-Sport.

W ramach otwarcia odbył się panel mistrzów sportu, podczas którego wszyscy goście mogli posłuchać, jak wygląda życie światowej sławy sportowców, poznać ich sekrety oraz usłyszeć, dlaczego aktywność fizyczna jest ważna w dzisiejszych czasach. W panelu mistrzów sportu wystąpili m.in: Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki – mistrzowie świata w pływaniu, dr Robert Białecki – trener Pawła Korzeniowskiego i wykładowca AWF, Katarzyna Bachleda- Curuś – dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Kacper Adam – mistrz Polski w triathlonie czy też Rafał Wilk – mistrz olimpijski i mistrz świata w kolarstwie paraolimpijskim.

Organizatorem i narzędziem aktywnie wspierającym kampanię „Polska Goni Europę” jest firma i-Sport. Jest to innowacyjna platforma treningowa, łącząca funkcję aplikacji i trenera personalnego. i-Sport powstał z myślą o osobach, którym brakuje czasu, motywacji i profesjonalnego wsparcia do zwiększenia aktywności fizycznej i uprawiania ulubionego sportu. Każdy, kto skorzysta z aplikacji, ma do dyspozycji własnego trenera personalnego, rozpisany trening i dietę oraz aż pięć dyscyplin do wyboru: bieganie, triathlon, fitness, rower i pływanie. i-Sport to zapowiedź całkowicie nowego wymiaru sportu – dzięki platformie konsumenci otrzymają kompleksową usługę w zakresie opieki treningowej dla klienta indywidualnego i firmowego.

Patronami honorowymi 5-letniej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Polska Goni Świat” są Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz międzynarodowa organizacja ISCA – International Sport and Culture Association.

fot. Andrzej Kubat

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: