Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Przegląd prasy

Przegląd Prasy / Magazyn BODY LIFE / Ubezpieczyć klub, czyli dbać o swoje pieniądze

Ubezpieczyć klub, czyli dbać o swoje pieniądze

2010-04-14


Fitness, jak powszechnie wiadomo, to nowa branża i sposób na zarabianie pieniędzy. Ku zadowoleniu odbiorców w coraz to większej liczbie miast i miasteczek powstają nowe obiekty fitnessowe.

 

Tymczasem w natłoku obowiązków i spraw do załatwienia w związku z otwarciem klubu fitness lub tuż po rozpoczęciu działalności, właściciele zapominają o jednej z najważniejszych czynności, czyli o ubezpieczeniu obiektu fitness, zainstalowanego w nim sprzętu oraz pracowników. Co prawda firmy ubezpieczeniowe w Polsce całkiem niedawno zauważyły potrzebę stworzenia pakietów ubezpieczeniowych dla branży fitness, ale to co oferują klientom jest w zupełności wystarczające do ochrony budynku czy powierzchni, na której klub fitness jest zlokalizowany, jak również sprzętu w klubie oraz osób świadczących pracę.

 

Zakres pakietów fitness obejmuje:
Majątek
– budynki, powierzchnie,
– stałe elementy wykończenia,
– sprzęt,
– okna i reklamy,
– gotówka,
– prywatne rzeczy osób trzecich;
Grupowe ubezpieczenia dla pracowników i właścicieli:
– ubezpieczenie wypadkowe,
– ubezpieczenie na życie, z możliwością ubezpieczenia także członków rodzin pracowników i właścicieli,
– ubezpieczenie zdrowotne z nielimitowanym dostępem do prywatnej opieki zdrowotnej.
Zasięg ubezpieczenia (m.in.):
– ogień,
– eksplozje,
– terroryzm, ataki kryminalne,
– wiatr, wichury,
– silne opady deszczu, gradu,
– trzęsienie ziemi,
– osuwiska ziemi,
– śnieg, lód.


Pakiety fitness dostępne na rynku to nie tylko ubezpieczenie, ale także oszczędność pieniędzy oraz spokój właścicieli obiektów. Warto zainwestować, aby móc spać spokojnie. Przykładem ubezpieczenia, które cieszy się powodzeniem, jest Allianz Fitness, Wellness and SPA. Profesjonalnie przygotowany pakiet uzyskał rekomendację najważniejszych władz fitnessowych w Polsce. Obok ubezpieczenia obiektów warto zwrócić uwagę na potrzebę korzystania z pomocy prawnej przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów związanych z działalnością biznesową.

Konsultacja prawna kosztuje. Warto jednak wydać określoną sumę pieniędzy po to, aby móc być przekonanym o bezpieczeństwie podpisanych dokumentów. Także w naszej branży pełno jest kombinatorów i oszustów, np. w postaci firm, które sprzedają sprzęt za pośrednictwem internetu, bez możliwości udostępnienia maszyn przez transakcją pieniężną. I pomimo iż na pierwszy rzut oka ww. sytuacja jest absurdalna, rzeczywiście zdarza się w życiu codziennym. Pracując jako dystrybutor sprzętu otrzymałem pewnego dnia telefon od zapłakanej właścicielki fitness klubu z Wrocławia, która wydała prawie 300 000 zł na maszyny, kupując je w internecie od nielegalnego dystrybutora sprzętu. Pani maszyn nie widziała do momentu ich dostawy, która nastąpiła dopiero po dokonaniu przelewu na wymienioną kwotę. Gdy do mnie zadzwoniła, poinformowała mnie, iż sprzedający sprzęt wraz z maszynami przesłał list, w którym przekazał jej wiadomość, że w materii instalacji maszyn, gwarancji oraz serwisu powinna zgłosić się do mnie. Byłem zdumiony jej lekkomyślnością, a jednocześnie zszokowany bezczelnością internetowego sprzedawcy maszyn. Niestety, ani zainstalować maszyn nie mogłem bez pobrania opłat, ani maszynom, pomimo że wyglądały na nowe, nie przysługiwała gwarancja czy darmowy serwis. Byłem też zobowiązany do poinformowania policji o przestępstwie.


Artur Ligęska
Doradca ds. inwestycji fitness
www.twojfitness.com


  Pozostałe artykuły:

wróć