Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie 2006

31-08-2006

Data i miejsce zawodów: 31.08 – 03.09.2006 – Jezioro Niegocin

ADWOKACKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ŻEGLARSTWIE- DOŚWIADCZENIE Z UBIEGŁEGO ROKU

Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie 2006 będą już drugą imprezą tego typu. Pierwsza odbyła się rok temu. Wydarzenie przyciągnęło zarówno wielu adwokatów wraz z rodzinami, którzy chętnie wzięli udział w regatach i tym samym odpoczęli od trudów dnia codziennego, jak również licznych niezaangażowanych w AMP turystów, którzy po prostu zainteresowali się odbywającymi się na jeziorze zawodami. Regaty te są typową akcją zorganizowaną przez Ośrodek Badawczy Adwokatury w Warszawie, która ma na celu organizowanie życia towarzyskiego oraz integrowanie środowiska adwokatów. Wydarzenie było bardzo udane, czego dowodem może być fakt, że w tym roku organizowane jest powtórnie.

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej uprawianych sportów. Prawie każdy kiedyś był na żaglach, bardzo wielu osobom spodobały się one na tyle, że kiedy tylko mają okazję, chociaż na parę dni wyjeżdżają na łódkę. Dlatego też regaty żeglarskie są atrakcyjną formą rozrywki zarówno dla zawodników biorących w nich udział, jak i dla obserwatorów.

Impreza była zorganizowana bardzo profesjonalnie, jednak zdarzyły się niewielkie niedociągnięcia. Zazwyczaj były one tak nieznaczące, że zauważone jedynie przez organizatorów,  Ponieważ tegoroczna edycja będzie organizowana przez ten sam komitet, te drobne błędy zostaną wyeliminowane

 


 

GODZINOWY PLAN IMPREZY

31.08.2006 – czwartek
Przyjazd uczestników
Nieoficjalna kolacja powitalna w „ZĘZIE”


01.09.2006 – piątek
8:00-9:00 – śniadanie
9:00 - rejestracja i odprawa załóg
11:00-17:00 – regaty
20:00 – impreza w ALMATURZE


02.09.2006 – sobota
8:00-9:00 – śniadanie
10:00-17:00 – regaty
20:00 – dekoracja zwycięzcow
20:30 – „bal kapitański”

03.09.2006 – niedziela
Bezpieczny powrót do domu

Więcej informacji: www.dimadve.com.pl

 


 

ORGANIZATORZY

Komisja Klubowa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zajmuje się organizowaniem życia towarzyskiego kręgów adwokackich. Jedną z inicjatyw są wieczory klubowe w każdy ostatni czwartek miesiąca, kiedy to w Klubie Adwokata odbywają się recitale, recytacje i inne wydarzenia kulturalno-oświatowe. Kolejnym przejawem aktywności Komisji Klubowej jest coroczne zajmowanie się choinką bożonarodzeniową dla dzieci adwokatów. Imprezy i inne wydarzenia organizowane przez Komisję Klubową Okręgowej Rady Adwokackiej przyczyniają się do zintegrowania i skonsolidowania kręgów adwokackich, sprzyjają zawieraniu znajomości jak i przyjaźni.

Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. Witolda Bayera zajmuje się inicjowaniem i prowadzeniem prac naukowych dotyczących wykonywania zawodu adwokata. Poza tym opracowuje i wprowadza w życie program i nowoczesne metody doskonalenia zawodowego adwokatów i aplikantów adwokackich. Kolejnym celem działalności jest analiza i pomoc w rozwoju pozazawodowych zainteresowań i działalności adwokatów w dziedzinach społecznie wartościowych. Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie są pierwszą, i mamy nadzieję, że nie ostatnią, imprezą sportową, rozrywkową, służącą jedynie integracji, w którą zaangażowany jest Ośrodek Badawczy Adwokatury.

D&M Adventure powstało przy D&M Advertising, Agencji prężnie działającej na rynku Polskim od 14 lat. Rosnące zainteresowanie klientów naszymi usługami skłoniło do powołania wydzielonego zespołu D&M Adventure, który tworzą młodzi, aktywni i kreatywni ludzie. Uśmiechnięci i pogodni, zawsze w świetnej kondycji, pełni nowych pomysłów i idei. Jeśli się czegoś podejmują, robią to do końca, w pełni profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem. Fakt, że praca jest całym ich życiem oznacza, że po prostu lubią ją wykonywać. Do każdego projektu podchodzą indywidualnie tworząc kompleksowe rozwiązania. Od początku naszego działania w Polsce pracowaliśmy dla wielu firm.

Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga nam w realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Jak sama nazwa mówi praca to dla nas wielka przygoda!

Zespół D&M Adventure zorganizował wiele niezapomnianych imprez sportowych, integracyjnych, masowych, uczestniczył również we wprowadzeniu nowych produktów z wielu branż.

 


 

KOMITET ORGANIZACYJNY

Michał Malicki - 29 lat, narciarz od 25 lat z 5 letnią przerwą na snowboard, Instruktor PZN, z zawodu fotograf, operator, żeglarz regatowy absolwent szkoły mistrzostwa sportowego w żeglarstwie, miłośnik wielkich fal i hybryd (Pontony ze sztywnym dnem),
Jeden z twórców programu NIVEA Błękitne Żagle- programu dla najmłodszych żeglarzy.
Posiada kilkuletnie doświadczenie w organizacji bankietów, pikników, konferencji, szkoleń, imprez integracyjnych i innych wydarzeń dla firm. Jego specjalnością są imprezy sportowe, zna dobrze środowisko.

Piotr Tuora – 29 lat, narciarz od 26 lat, czynny instruktor PZN od 1996 roku (około 100dni w roku spędza na włoskich stokach), jeden z założycieli teamu ski2die oraz Polskiego Związku Freeskiingu, współorganizator oraz kreatywny reżyser i uczestnik licznych imprez turystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Polish Freeskiing Open, RedBull Monstairs a także Narciarski Dnich Polskich i Snow Music Show organizowanych przez BFC. Od dwóch lat zafascynowany narciarstwem extremalnym (freeskiing). Autor wielu zdjęć w czasopismach i w portalach o tematyce zimowej i narciarskiej. Ponadto były żeglarz regatowy, fotograf amator, grafik komputerowy. Specjalizuje się w organizacji masowych imprez.

 


 

MIEJSCE ZAWODÓW

Jezioro Niegocin to trzecie co do wielkości jezioro Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Pojezierza Mazurskiego, idealne do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i innych sportów wodnych. Jest ono odwiedzane co roku przez tysiące turystów z kraju i zza granicy, którzy szukają tam zarówno aktywnego wypoczynku jak również imprez mu towarzyszących i zabawy. Przez jezioro Niegocin biegnie najbardziej popularny szlak żeglarski Wielkich Jezior Mazurskich, tzw. jachtostrada. Woda w jeziorze ma wysoką klasę czystości, czego dowodem może być fakt, że występują tam raki. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta, miejscami zarośnięta trzcinami, nie oznacza to jednak problemu z kąpieliskami: przeciwnie, plaż jest dużo i słyną ze swojej malowniczości. Na północnym brzegu jeziora znajduje się miasto Giżycko będące centrum turystycznym i administracyjnym Krainy Wielkich jezior Mazurskich, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W szczególności osoby lubiące zwiedzać i poznawać nowe miejsca będą zainteresowane zamkiem krzyżackim z XIV – XVI w i kościołem ewangelickim z roku 1827.

 


 

 ŁÓDKI- FORTUNA 27 TS

Fortuna 27 została zaprojektowana w 1997 roku. Jest ośmioosobowym jachtem turystyczno - sportowym, ma niezwykle udaną konstrukcję. Jest idealna zarówno do bezpiecznego pływania rodzinnego jak również do żeglugi o zdecydowanie bardziej sportowym charakterze. Najważniejsze jej zalety to bezpieczeństwo, stateczność, łatwość obsługi oraz przestronne wnętrze. Istotna jest również jej szybkość, możliwość bardzo ostrej żeglugi na wiatr i zwrotność. Obecnie zaliczana jest do najszybszych jachtów turystycznych na Mazurach.

Osiągnięcia Fortuny 27TS w regatach:

  • Puchar Premiera, Giżycko 2000
  • I miejsce w klasie T1 w Regatach o Puchar Premiera 2000
  • I miejsce w klasie T2 w Regatach o Puchar Premiera 2000
  • I i II miejsce w Regatach Sztynorckich o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, Sztynort 2000
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej w Regatach o Memoriał Andrzeja "Balona" Tarasiewicza, Kietlice 2001
  • I miejsce w klasie T3 w Regatach o Memoriał Andrzeja "Balona" Tarasiewicza oraz nagroda specjalna
  • Puchar Ekologiczny za Żeglowanie Przyjazne Środowisku

 


 

REGATY ŻEGLARSKIE

Regaty żeglarskie jest to jeden z rodzajów regat, w którym biorą udział pojazdy napędzane siłą wiatru. Istnieje wiele różnych klasyfikacji systematycznych regat żeglarskich. Między innymi:

  • podział ze względu na liczbę wyścigów:
    • regaty w których jest rozgrywany jeden wyścig
    • regaty w których jest rozgrywanych wiele wyścigów (lub etapów) i ostateczna klasyfikacja jest ustalana w określony przepisami sposób na podstawie wyników poszczególnych wyścigów
  • podział ze względu stosowane przepisy:
    • regaty floty - w tego typu zawodach startuje wspólnie grupa jednostek pływających (dwie lub więcej)
    • regaty meczowe - w każdym wyścigu rywalizują ze sobą tylko dwie jednostki, które ścigają się pod nadzorem arbitrów rozstrzygających w czasie wyścigu sporne kwestie dotyczące prawa drogi
    • regaty zespołowe - w każdym wyścigu rywalizują ze sobą dwa zespoły liczące dwie lub więcej jednostek. Podobnie jak w regatach meczowych, sędziowanie odbywa się w trakcie wyścigu
  • podział ze względu na akwen regat i rodzaj trasy:
    • regaty małych łodzi na trasie wyznaczonej przez boje - jednostki pływające muszą okrążyć zakotwiczone boje w określonej kolejności i kierunku. Pojedynczy wyścig zwykle trwa od kilkunastu minut do kilku godzin
    • regaty przybrzeżne - trasa jest wyznaczona bojami lub stałymi znakami nawigacyjnymi. Wyścig trwa kilka do kilkunastu godzin
    • regaty morskie - trasa wyznaczona przez stałe znaki nawigacyjne lub wyspy. Wyścig trwa od kilkunastu godzin do paru dni
    • regaty oceaniczne - trasa jest wyznaczona na przestrzeni jednego lub więcej oceanów
    • regaty dookoła globu - ustalona trasa prowadzi wodami trzech oceanów dookoła Ziemi (start i meta nie muszą być dokładnie w tym samym miejscu)
  • podział ze względu na rodzaj jednostek pływających:
    • regaty żaglówek i jachtów
    • regaty desek z żaglem (windsurfingów)
    • regaty modeli jachtów
  • podział ze względu na sposób obliczania wyników:
    • regaty bez przeliczenia - jednostki pływające mają zaliczone takie miejsce, w jakiej kolejności przekroczą linię mety
    • regaty z przeliczeniem - wyniki regat są ustalane na podstawie czasu przekroczenia linii mety i odpowiednich współczynników opisujących teoretyczne osiągi jednostki. Taki sposób rywalizacji umożliwia w miarę sprawiedliwą (w miarę, gdyż nie ma idealnego systemu przeliczania) rywalizację jednostek różnych typów i konstrukcji. Zwykle jest stosowany w regatach większych jachtów

 


 

ZAWODNICY

Zawodnikami Adwokackich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie są, jak sama nazwa wskazuje, kilkuosobowe grupy adwokatów. Ponieważ w żeglarstwie bardzo istotne jest to, żeby istniał lider, jedna osoba jest kapitanem, a reszta podległą mu załogą. Warunkiem koniecznym, by odnieść sukces w zawodach, jest umiejętność porozumiewania się i współpracowania pomiędzy poszczególnymi załogantami, jak również skłonność do zawierania kompromisów. W razie jakichkolwiek problemów decyzję podejmuje autorytatywnie kapitan, jednak nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że o wiele lepiej jest, gdy żadne konflikty nie występują. Poza komunikacją bardzo istotne jest przygotowanie, i to zarówno przygotowanie merytoryczne zawodników jak i przygotowanie techniczne łódki. Sam moment płynięcia jest tylko jedną z części składowych regat, bardzo ważną, ale bynajmniej nie jedyną.

 


 

ODBIORCY

Zawody odbywają się na jeziorze Niegocin, które, jako jedno z większych jezior mazurskich, jest niezwykle uczęszczane przez turystów. Dlatego też obserwatorami zawodów będą nie tylko rodziny i znajomi zawodników, ale również wielu innych urlopowiczów, dzięki czemu impreza stanie większa, weselsza, nabierze bardziej integracyjnego charakteru. Wieczorami będą się odbywały żeglarskie imprezy, w których udział będą brali zarówno zawodnicy jak i odbiorcy. Dzięki temu mniej się będzie odczuwało współzawodnictwo, charakter wydarzenia zostanie złagodzony.

 


 

 SĘDZIOWANIE

Podczas regat będzie stosowane sędziowanie na wodzie dotyczące PRŻ 42. Jest to specjalny system kar za różnorodne przewinienia. W związku z obowiązywaniem Kodeksu Antydopingowego ISAF, podczas regat mogą mieć miejsce kontrole dotyczące stosowania niedozwolonych środków i metod. Ponadto obowiązuje zasada, że wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub niewykonana przez organizatorów nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht, wynikającą z udziału w regatach.

 


 

 ZABEZPIECZENIE ZAWODÓW

Zawody będzie zabezpieczać stacjonujący w okolicach jeziora Niegocin Miejsko-Powiatowy oddział grupy WOPR z Giżycka. Uważamy, że jednym z najważniejszych aspektów zawodów jest bezpieczeństwo, a ponieważ żeglarstwo, jak większość sportów wodnych, ze swojej natury do bez urazowych nie należy, dlatego też bardzo poważnie traktujemy temat zabezpieczenia regat. Na miejscu obecnych będzie zawsze kilku ratowników wodnych, z których co najmniej jeden będzie starszym ratownikiem wodnym. Ponadto na miejscu zawodów obowiązkowo znajdzie się karetka pogotowia ratunkowego wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym. Dzięki temu zapewniamy maksimum bezpieczeństwa naszym uczestnikom, ubezpieczamy ich na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, które, mamy nadzieję, nie będą miały miejsca.

 


 

 MEDIA

Aby rozpropagować wydarzenie konieczna jest współpraca z mediami. Tylko w ten sposób informacja o Adwokackich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie dotrze do każdego potencjalnie nimi zainteresowanego adwokata. Ponieważ impreza jest imprezą zamkniętą, udział w niej mogą brać jedynie członkowie społeczeństwa prawniczego, dlatego też ogłoszenia dotyczące tego wydarzenia pojawią się w gazetach prawnych oraz na stronach internetowych dotyczących tematyki prawnej. W ten sposób dotrą one do praktycznie każdego adwokata, niezależnie od tego, czy pracuje on aktualnie w swoim zawodzie czy też nie.

 


 

SPONSORING

Jaguar Land Rover jest to rozpoznawana na całym świecie marka samochodów terenowych. Szanowany na całym świecie Land Rover dzieli z kierowcami zainteresowanie światem i żyjącymi w nim ludźmi. Land Rover dotrzymuje obietnicy, by pomagać chronić środowisko, które przemierzają właściciele naszych samochodów. Strategia ochrony środowiska zaczyna się od odpowiedniego projektowania samochodów, a kończy na promowaniu ekologicznej jazdy terenowej. Land Rover z dumą sponsoruje różnego rodzaju organizacje, wydarzenia i inicjatywy, które dzielą z nim ducha przygody i szacunek dla środowiska. Jednym z takich wydarzeń są z pewnością regaty żeglarskie: impreza odbywa się na Mazurach, płucach Polski. Odbywa się na świeżym powietrzu, dzięki niej ludzie, którzy na co dzień pracują długie godziny w biurach, będą mieli okazję przebywać na łonie natury. Poza skłanianiem adwokatów do zauważenia otaczającej ich przyrody regaty mają jeszcze jeden cel: propagują aktywny, sportowy styl życia, który jest ideałem Land Rovera.

Land Rover z entuzjazmem wspiera wszystkich poszukiwaczy przygód badających granice swojej wytrzymałości, a jak wiadomo regaty żeglarskie bywają w niektórych warunkach dużym wyzwaniem.

 Wydawnictwo Prawnicze Lex od kilkunastu lat jest liderem na rynku elektronicznej informacji prawnej. Pierwsze programy prawnicze publikowane przez Wydawnictwo pojawiły się już na początku lat 90-tych. Od tego czasu, głównym celem działań firmy jest ciągły wzrost zawartości oraz funkcjonalności oferowanych programów. Efektem wieloletniej pracy jest System Informacji Prawnej LEX - obecnie największa na rynku baza informacji prawnej. Istotny jest fakt, że System Informacji Prawnej LEX zawiera dokumenty, których nie oferuje większość konkurencyjnych programów, między innymi: prawo miejscowe, projekty ustaw, cytaty z publikacji prawniczych, ogłoszenia publikowane w Monitorze Polskim B oraz Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Począwszy od grudnia 1997 roku Wydawnictwo Prawnicze Lex należy do międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer z siedzibą w Holandii. Od listopada 1999 Wydawnictwo Prawnicze Lex jest oddziałem spółki Polskie Wydawnictwa Profesjonalne, 01-231 Warszawa, ul. Płocka 5a.

wróć