Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

VI Krakowski Festiwal Górski

05-12-2008

5 grudnia swoją kolejną odsłonę będzie miał Krakowski Festiwal Górski. To wyjątkowe święto ludzi gór zagości w Krakowie już po raz szósty. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat - wybitne górskie osobowości, miłośnicy ekstremalnych podróży, świetni fotograficy, film, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe etc.

 

Trudno wyobrazić sobie krakowską imprezę bez konkursu filmowego o zaszczytne Grand Prix KFG. To właśnie on tworzy od lat tradycję i esencję festiwalu, a debiutanci otrzymują niepowtarzalną szansę na zaprezentowanie swojego kunsztu reżyserskiego. W tym roku do konkursu przystąpi kilkanaście wybranych filmów o wspinaniu, a szerzej o ekstremalnych pasjach związanych z górską przestrzenią.

 

Wyścig polskich twórców o miano najlepszego obrazu górskiego od lat dostarcza nam wielkich emocji. Smaczku dodaje fakt, że konkursowi (po części amatorskich obrazów) towarzyszy co roku pokaz uznanych filmów zagranicznych, nagradzanych na największych światowych festiwalach, m.in. w kanadyjskim Banff. Nasze produkcje występują więc w sąsiedztwie tych najlepszych i najbardziej uznanych na świecie.

 

O tym, że konkurs nabiera z roku na rok coraz większego znaczenia i prestiżu świadczy m.in. nowe, profesjonalne jury, które swoją festiwalową działalność zainaugurowało rok temu, podczas jubileuszowej odsłony. Na „ławie sędziowskie” zasiądą w tym roku: wybitny twórca filmów górskich Jerzy Surdel, czołowy dokumentalista młodego pokolenia Marcin Koszałka, przedstawiciel BMFF w Polsce Krzysztof Treter, miłośnik kina, autor publikacji w magazynach górskich Andrzej Mirek, redaktor naczelny magazynu Góry Piotr Drożdż oraz organizatorzy KFG i przedstawiciele portalu wspinanie.pl Piotr Turkot i Wojciech Słowakiewicz.


Twórca najlepszego filmu, oprócz symbolicznej statuetki autorstwa Elizy Kubarskiej, otrzyma czek na 4000 zł. Do zdobywcy II nagrody trafi 2000 zł.  Równie cennym wyróżnieniem jest Nagroda Publiczności ufundowana przez firmę SIGMA– aparat Sigma SD14 + obiektyw 18-200 F 3.5-6.3 DC.


Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze wysłać swojego zgłoszenia ważna informacja: termin nadsyłania filmów upływa 25 listopada 2008 r.


Informacja o filmach zakwalifikowanych do konkursu zostanie ogłoszona do 1 grudnia 2008 r.


Krakowski Festiwal Górski
Termin: 5-7 XII 2007
Miejsce: Akademia Ekonomiczna w Krakowie, ul. Rakowicka 27. 31-510 Kraków.
Strona Festiwalu: www.kfg.pl

wróć

 Materiały:
   zgłoszenie.pdf