Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Trzeci bieg XVII Finału WOSP

10-01-2009

Zapraszamy na organizowany po raz Trzeci Bieg XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on w Warszawie, w dniu XVII Finału WOŚP – 11 stycznia 2009 roku.

 

Pięciokilometrowa trasa tego biegu będzie prowadzić historycznymi ulicami Warszawy m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem oraz ul. Marszałkowską i al. Jerozolimskimi z metą pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

 

W 2009 roku odbędzie się już trzecia edycja tego biegu. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi opinii społecznej i mediów na problemy niemal dwumilionowej społeczności polskich diabetyków, czyli osób chorych na cukrzycę.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat aktywnie angażuje się w pomoc cukrzykom, głownie poprzez swój Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. W jego ramach zakupiono i rozdano dzieciom w wieku 0 – 10 lat ponad 3000 osobistych pomp insulinowych. Stawia to nasz kraj na pierwszym miejscu na świecie pod kątem leczenia tak małych dzieci osobistymi pompami insulinowymi (najmłodszy pacjent podłączony do pompy miał 2 tygodnie).

wróć