Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Warto wiedzieć

3 Dobre powody dla których warto zacząć grać w golfa

2009-07-17

Autor: Magdalena Wierzchowska,

Ile razy zdarzyło się Tobie rozmyślać o co tak naprawdę  chodzi w grze zwanej golfem?
Większość osób, które nigdy nie miały okazji zagrać, najzupełniej w świecie nie może pojąć dlaczego golfiści są tak zaangażowani w swój sport. Golf bowiem nie tylko nie należy do najtańszych dyscyplin sportowych, lecz co gorsze przeważnie pochlania znaczną ilość, jakże cennego,  czasu. Mając to na uwadze, spróbujmy się zastanowić  nad 3 najważniejszymi  powodami dla których warto choćby spróbować tego uzależniającego sportu.


 
Otwarta przestrzeń, piękna przyroda, naturalny krajobraz

W dzisiejszej, codziennej pogoni  za milionem spraw często nie mamy nawet chwili wolnego czasu, aby powrócić na łono natury i delektować się prawdziwym pięknem przyrody.
W golfa zaś, nie tylko gra się na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody, ale w większości przypadków gra ta wymaga także całkiem sporej ilości zdrowego ruchy w formie intensywnego spaceru.
Czy jest inny, lepszy sposób na spędzanie czasu na świeżym  powietrzu?
Oczywiście można polemizować, że przebywanie na polu golfowym nie jest lepszą formą obcowania z przyrodą  niż np. spacerowanie jakąkolwiek z ulica w pełnym zieleni mieście… I faktycznie może pole golfowe rzeczywiście niezupełnie przypomina dziką przyrodę Parku Narodowego w Wielkim Kanionie natomiast w obliczu ograniczonej ilości czasu niewątpliwie stanowić może znakomity kompromis.

 

Golf to wspaniała forma aktywności fizycznej

 Większość  ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy  z faktu, ze przejście całego pola golfowego jest całkiem intensywnym ćwiczeniem fizycznym. Statystyki podają, że w trakcie jednej rundy golfa pokonując dystans  o długości średnio ok. 7 km spacerem o umiarkowanej intensywności, w ciągu zaledwie 4-5 godzin, gracz traci około 1000 kcal! Idąc tym tropem, gdyby nie zmieniając swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i stylu życia i tylko ten 1 raz dziennie grac w golfa, to w ciągu 1  tygodnia ( 7 dni)  można by zupełnie bezboleśnie stracić 1 kg wagi ( równowartość 7000 kcal)! Fakt, że nie postrzegamy gry w golfa jako typowej gimnastyki wynika po części z tego, że jesteśmy w takim dużym stopniu  zajęci i pochłonięci naszą grą, po części zaś z braku zastanowienia   jak nudne i meczące byłoby po prostu samo spacerowanie przez 4 godziny.
Czy kiedykolwiek w życiu zdarzyło się Tobie wybrać na 4 godzinny spacer? Dla większości to rzadkość!


Golf  jest wspaniałym miejscem do nawiązywania nowych relacji.

 Po prostu nie ma lepszego miejsca na świecie do nawiązywania kontaktów biznesowych niż pole golfowe! Na polu golfowym można nawiązać nieporównywalnie więcej relacji niż w większości innych miejsc. Gdyby się dobrze nad tym zastanowić, jedna runda golfa umożliwia 4-5 godzin wspólnego obcowania i nieprzerwanej uwagi ze strony Twojego potencjalnego partnera biznesowego lub dobrego kompana. Wyłączając oczywiście dołek 19, gdzie można finalnie uczcić swoja przyjaźń lub przypieczętować interes. Pole golfowe to miejsce dostarczające całkiem sporej dawki ruchu, zdrowej adrenaliny oraz  radości i szczęścia, a także poczucia satysfakcji i spełnienia. Dla wielu ludzi to także jedna z najbardziej sprzyjających scenerii na ziemi do nawiązywania kontaktów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

 

Mam nadzieję, ze powyższe trzy, proste i bezsprzeczne argumenty stanowią wystarczające powody aby  zachęcić Ciebie do choćby rozważenia próby gry w golfa.
Choćby ten jeden raz…….!

 

Delektuj się piękną, otwartą  przestrzenią!
Zafunduj sobie trochę jakże dobroczynnej, zdrowej aktywności fizycznej!
Poznawaj nowych ludzi i buduj z Nimi długoterminowe relacje zawodowe i prywatne!

 

 I to wszystko możesz zrobić w ciągu jednego dnia,( zaledwie kilku godzin).
Czy znasz lepsze miejsce, które pozwala tak efektywnie spędzić czas?

wróć

Archiwum
Dodaj komentarz