Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Warto wiedzieć

Kompletujemy system nagłośnieniowy w klubie fitness czy siłowni

2010-07-12

Autor: IK,

Planujesz otwarcie nowego klubu? A może chcesz zainwestować w profesjonalne nagłośnienie? Mamy dla Ciebie kilka rad, na co warto zwrócić uwagę nim podejmiesz decyzję o zakupie wyposażenia.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Znaczenie suplementacji wapniowej oraz aktywności ruchowej w zapobieganiu osteoporozy

2010-04-01

Autor: ,

Osteoporoza jest chorobą cywilizacyjną. Nie znaczy to, że nie występowała zanim nasza cywilizacja osiągnęła tak wysoki jak obecnie poziom rozwoju. Postęp cywilizacyjny spowodował bowiem nawarstwienie się czynników mających bezpośredni wpływ na kondycję organizmu przeciętnego człowieka, w tym także na stan naszego układu kostnego.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Precor AMT - analiza biomechaniczna

2010-03-23

Autor: JJ, źródło: informacja własna

Intencją tego projektu była ocena biomechaniki ruchu nowego urządzenia Cardio, AMT – Adaptive Motion Trainer. Właściwym celem było określenie kątowej i liniowej charakterystyki kinematycznej wybranych segmentów podczas czterech testów wykonywanych podczas stepu lub wspinaczki, a także krótkich kroków eliptycznych, kroków o umiarkowanej długości oraz długich kroków eliptycznych.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Nowość zmieniająca świat menadżerom klubów fitness – Precor AMT

2010-03-23

Autor: JJ, źródło: informacja własna

Postąp dobrze, dokonaj przemyślanego wyboru, a zadowolisz swoich klientów, którzy będą wychwalać nową maszynę w klubie. Postąp źle, a twój drogi wydatek stanie się zbiorowiskiem kurzu w rogu klubu.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Precor AMT w oczach Ueli Schweize

2010-03-23

Autor: JJ, źródło: informacja własna

Przez ostatnie 3 lata we własnym laboratorium Ueli Schweizer nie tylko przeprowadzał szereg badań analizując chodzących i biegających ludzi, również testował urządzenia treningowe. Zawsze pod kątem osoby ćwiczącej. Różnorodność, indywidoalność, zakres różnorodnych potrzeb i oczekiwań.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Analiza rynku fitness – magazynu body LIFE

2010-02-05

Autor: IK, źródło: body LIFE

Branża fitness w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijała się w Polsce. Powstało wiele nowych klubów, istniejące dokonały dużych modernizacji a te, które nie spełniały wymogów rynku przestały świadczyć swoje usługi.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Praktyczne rady z zakresu zdrowego trybu życia !

2009-12-14

Autor: Joanna Zapolska, źródło: inf własna

Joanna Zapolska - ekspert w kategorii fitness i żywienie, przedstawia praktyczne porady dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania.
W przystępny i przejżysty sposób wyjaśniono podstawowe pojęcia z zakresu treningu, fizjologii i żywienia oraz dietetyki. Zapraszamy do lektury.
 
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

3 Dobre powody dla których warto zacząć grać w golfa

2009-07-17

Autor: Magdalena Wierzchowska,

Ile razy zdarzyło się Tobie rozmyślać o co tak naprawdę  chodzi w grze zwanej golfem?
Większość osób, które nigdy nie miały okazji zagrać, najzupełniej w świecie nie może pojąć dlaczego golfiści są tak zaangażowani w swój sport. Golf bowiem nie tylko nie należy do najtańszych dyscyplin sportowych, lecz co gorsze przeważnie pochlania znaczną ilość, jakże cennego,  czasu. Mając to na uwadze, spróbujmy się zastanowić  nad 3 najważniejszymi  powodami dla których warto choćby spróbować tego uzależniającego sportu.
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

VIII edycja Kurs Menedżera Sportu - 21.03.2008

2009-02-16

Autor: PU, źródło: inf własna

Polski sport i nowopowstające obiekty sportowe potrzebują dobrze przygotowanych menedżerów
 
Zapraszamy na państwowy kurs menadżerów sportu.
Celem kursu jest profesjonalne doskonalenie kadr w dziedzinie zarządzania szeroko rozumianą kulturą fizyczną.

Piotr Urbański - Kierownik Kursu , Wydawca SportBiznes.pl

więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Wybierz zegarek sportowy dla siebie

2007-07-26

Autor: PU,

Nowoczesny zegarek to wierny towarzysz sportowców uprawiających różnorodne dyscypliny zarówno wyczynowo, jak i amatorsko. Wyposażony w specjalne funkcje zegarek przydaje się w czasie treningów czy zawodów, jak również podczas rekreacji. Zegarek o sportowej linii jest także modnym dodatkiem do weekendowych i wakacyjnych ubrań.

więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

MAGIC BAR czyli szansa na sukces

2007-04-12

Autor: ,

Magic Bar to profesjonalna i w najdrobniejszych szczegółach przemyślana i opracowana koncepcja ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych ze sztangą i przy muzyce. Pierwsze i jedyne w fitnessie zajęcia, pozwalające na indywidualizację treningu, poprzez wykorzystanie obciążenia dostosowanego do osobistych i aktualnych potrzeb osoby ćwiczącej,  w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej. Choreografia w takich zajęciach przygotowana jest przez specjalistę fitness (Inka Szymanski), a podstawy naukowe przez fizjologa (Bogdan Krauss).
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz

Badania nad korzyściami wynikającymi z jazdy na Trikke

2007-03-22

Autor: , źródło: Tomasz Dziedzic

Od ponad roku ciężko pracowaliśmy nad wykonaniem kompleksowych badań naukowych i zbadania jakie korzyści dla zdrowia i jakie zużycie energii pochłania jazda na TRIKKE
więcej
Archiwum
Dodaj komentarz