Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Wirtualny trener

2005-07-06

Wirtualny trener to pomoc w planowaniu treningów. To także szybki przekaz i odczyt danych gdziekolwiek jesteś. Przede wszystkim zaś podstawa do analizy Twych osiągnięć”. Takim wprowadzeniem reklamowany jest nowy program treningowy on-line, jaki znaleźć możecie na stronie https://www.polarpersonaltrainer.com (jeśli ktoś jest zainteresowany wyłącznie kolarstwem, powinien od razu zajrzeć na https://www.polarcyclingcoach.com).

Program jest całkowicie bezpłatny i przeznaczony dla użytkowników monitorów pracy serca Polar. Niestety, nie jest dostępny w wersji polskiej. Całość jednak na tyle logicznie opisano, że nawet ktoś posługujący się językiem angielskim tylko w stopniu podstawowym nie powinien mieć problemu.

Zabawa z programem zaczyna się od stworzenia nowego konta, gdzie obok danych użytkownika, takich jak wiek czy waga i wzrost, należy wybrać dyscypliny, jakie nas interesują i poziom aktywności (np. tętno maksymalne i granice tętna, choć nie jest to obowiązkowe). Konieczne jest także wpisanie modelu pulsometru, jakiego się używa. Po kilku minutach przechodzimy do kolejnego etapu, czyli określenia celów, np. wyścigu wieloetapowego czy jednodniowej imprezy oraz okresu, przez jaki zamierzamy trenować. I tu następuje najlepsze – na podstawie uzyskanych danych w powiązaniu z celem, jaki chcemy osiągnąć (bez względu na to, czy będzie to konkretny start, czy też tylko poprawa kondycji), program proponuje na nadchodzące tygodnie spersonalizowane treningi, dzień po dniu! Całość ujęta jest w formie dzienniczka treningowego, w którym można prowadzić notatki i oczywiście „wrzucać” dane z ćwiczeń, przenosząc je z pulsometru do programu. Obok kalendarza znajdziemy też szereg testów, jakie pozwalają określić efektywność trenowania oraz artykuły popularnonaukowe na temat ćwiczeń z pulsometrem. Jednym słowem jest to kompletne narzędzie pozwalające na konsekwentne doskonalenie formy.

www.magazynrowerowy.pl

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: