Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nowa formuła napoju izotonicznego Powerade

2011-10-20

Powerade, lider w segmencie napojów izotonicznych, wprowadza na rynek nową, ulepszoną formułę Powerade ION4. Napój jest już stosowany przez najlepszych sportowców świata, m.in. Marcina Lewandowskiego, Mistrza Europy w biegu na 800m i pomaga im przygotować się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Powerade ION4 został opracowany we współpracy z naukowcami i ekspertami w dziedzinie medycyny sportowej. Dzięki swojej formule Powerade ION4 nawadnia lepiej niż woda i pozwala dłużej utrzymać optymalną formę podczas wysiłku sportowego. Zawiera wodę i cztery składniki mineralne (sód, potas, magnez i wapń), które tracimy wraz z potem. Tak skomponowany skład pozwala na skuteczne nawodnienie. Z kolei zawarte w napoju węglowodany dostarczają organizmowi dodatkową porcję energii podczas ćwiczeń i startów w zawodach.

Badania naukowe wykazały, że picie samej wody po dużym wysiłku fizycznym nie wystarczy,
by prawidłowo nawodnić organizm. Woda gasi pragnienie, zanim jeszcze ciało uzupełni utracone wraz
z potem płyny i składniki mineralne. Sama woda nie zawiera też węglowodanów, które w połączeniu
z sodem umożliwiają szybsze i bardziej efektywne przyswajanie płynów. Sód, jako główny element tracony podczas wysiłku fizycznego, a jednocześnie ważny składnik Powerade ION4, pomaga organizmowi zatrzymać płyny i dzięki temu opóźnia proces odwodnienia.

Marcin Lewandowski, Mistrz Europy w biegu na 800m i uczestnik kampanii reklamowej Powerade ION4, powiedział: „Powerade ION4 jest niezbędnym elementem mojego wyposażenia sportowego, bo zapewnia mi dodatkową energię, odpowiednie nawodnienie i właściwą ilość składników mineralnych. Każdy sportowiec ma inne metody treningowe, ale kwestia nawodnienia jest kluczowa dla wszystkich. Wierzę, że dzięki Powerade ION4 mogę poprawić swoją formę, bo napój pozwala trenować mi intensywniej
i dłużej.”

Ludzie uprawiający sport często nie doceniają kwestii prawidłowego nawodnienia. Utrata już 2% masy ciała (np. 1,4kg w przypadku osoby ważącej 70kg) negatywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Powerade ION4, poprzez efektywne nawodnienie, pomaga zapewnić skuteczne uzupełnienie płynów i utrzymać odpowiednią formę.

Ellie Hadjilucas, kierownik działu naukowego w Coca-Cola ds. żywienia i npojów sportowych, dodaje: „Redukcja płynów w organizmie, brak energii i zachwiana równowaga składników mineralnych podczas długiego treningu mogą negatywnie wpłynąć na formę sportowca. Powerade ION4, dzięki naukowo opracowanej formule, dostarcza płyny i składniki mineralne, zapewniające efektywne nawodnienie, a także węglowodany, odpowiedzialne za uzupełnianie energii traconej podczas wysiłku.

Korzyści wynikające z picia Powerade ION4 w trakcie i po wysiłku stanowią dodatkową motywację dla konsumentów. Jako twórcy nowej formuły jesteśmy pewni, że pomoże ona zarówno zawodowym sportowcom, jak i tym, którzy uprawiają sport amatorski na dowolnym poziomie. Będą mogli trenować bardziej efektywnie i osiągać maksimum swoich możliwości.”

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: