Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Puma wznawia buty do biegania z legendarnym systemem DISC

2016-03-29

25 lat temu globalna marka PUMA po raz pierwszy wprowadziła system DISC do szeregu butów biegowych - innowację, która wstrząsnęła branżą. Zawierała rewolucyjny design technologiczny, który oferował perfekcyjną syntezę stopy z butem i który był wychwalany za wdrożenie po raz pierwszy systemu zapięcia bez sznurowadeł. Dzięki przekręceniu tarczy DISC, wewnętrzny system połączeń zacieśniał cholewkę zapewniając niestandardowe dopasowanie.

Najważniejsi lekkoatleci korzystali z systemu DISC, jak choćby Colin Jackson podczas biegu po złoto na 110 metrów przez płotki na mistrzostwach świata w Stuttgarcie w 1993 roku. Niemiecka gwiazda skoku w dal, Heike Dreschsler, stała się jedną z najbardziej utytułowanych sportowców w historii tej konkurencji, a pokrętło DISC pozwoliło jej wdrapać się na podium Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

W tym roku, podczas celebracji 25-lecia innowacji DISC, PUMA pamięta, że każda sekunda się liczy, jeśli chodzi o bycie „Forever Faster”. Dlatego sięgnęła po oryginalny design DISC i uczyniła go lżejszym i bardziej eleganckim. Pozwala łatwiej się obracać, szybciej zacisnąć i oferuje gładki, wytrzymały system stalowych połączeń dopasowujących się do stopy.

- W firmie PUMA staramy się przekraczać granice innowacji we wszystkich naszych produktach. To niekończąca się pogoń, by wszystko, co robimy działo się „zawsze szybciej” („Forever Faster”). System technologiczny DISC reprezentuje nasze zaangażowanie i odzwierciedla to pragnienie – mówił Kohei Hagio, Starszy Dyrektor Zarządzający Biegową i Treningową Linią Produktową.

- Bazuję na szybkości, a evoSPEED DISC Spike daje najwygodniejsze dopasowanie w najszybszym czasie. Niezależnie czy na bieżni, czy na treningu - każda sekunda jest ważna, więc jestem zachwycony, że za pomocą jednego przełomowego pokrętła but jest bezpieczny, wygodny i gotowy do biegu – powiedział najszybszy człowiek świata, Usain Bolt.

Aktualna lista sportowców z listy PUMA Track & Field - Usain Bolt, Asafa Powell, Andre de Grasse, Jenna Prandini i wielu innych - będą nosili buty DISC. Dla nich liczy się każdy ułamek sekundy - na torze lub na treningach. Dla nich obuwie musi być lekkie, wygodne w noszeniu i indywidualnie się dopasowywać. Tarcza IGNITE i evoSPEED DISC Spike gwarantują to i wiele więcej…

System IGNITE DISC zapewnia szybkie i bezpieczne dopasowanie, dzięki czemu biegacze mogą nałożyć buty i po prostu ruszyć. Cholewka składa się z wygodnej pianki dopasowanej do stopy, podczas gdy oddychająca siateczka przylegająca do stopy zapewnia jej pełny komfort i sprawia, że buty są bardzo lekkie.

Wraz z zastosowaniem IGNITE Foam, IGNITE DISC oferuje doskonały zwrot energii dzięki wyjątkowemu materiałowi amortyzującemu, który rozprasza wstrząsy. Unikalna formuła pianki PU oferuje wysokie odbicie i fantastyczny komfort. Jodełkowy wzór na podeszwie został zaprojektowany dla kompresji podczas kontaktu z podłożem i większego zwrotu energii podczas odbicia. ForEverFoam został zastosowany w pięcie, aby zapewnić wytrzymałość w trakcie długotrwałych wysiłków. Na zewnętrznej podeszwie znajdują się rowki prowadzące od pięt do palców, aby but w pełni naśladował naturalny krok biegacza.

EvoSPEED DISC Spike jest stworzony dla najszybszych atletów świata. Oferuje bezpieczeństwo i szybkość dopasowania z odświeżonym innowacyjnym systemem szybkiego zapięcia buta. Gwarantuje to otoczenie i zabezpieczenie stopy w ułamku sekundy. Dla najlepszej przyczepności i napędu, w but została wbudowana nakładka Pebax Sprint z ośmioma „pojemnikami” na kolce. Delikatna, aerodynamiczna cholewka syntetyczna Clarino® z kolei otula stopę i stabilizuje ją do tej nakładki dla odpowiedniego wsparcia cholewki.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: