Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Cała Polska buduje stadiony. Nie tylko Euro 2012

2011-08-18

W ostatnich latach w Polsce buduje się i modernizuje stadiony na potęgę. To nie tylko cztery areny Euro 2012, ale także stadiony większości klubów w Ekstraklasie. Przebudowa kończy się na m.in. Legii, Wiśle, Arce. Na nowych stadionach grają już w Lubinie i Krakowie (Cracovia).


Stadion Miejski (dla Arki i Bałtyku) to najświeższy obiekt oddany do użytku. Na trybunach może zasiąść 15 139 widzów. Wartość inwestycji to 64 mln złotych.


Stadion Narodowy w Warszawie ma być największym i najnowocześniejszym stadionem w Polsce. Na trybunach zasiądzie 55 tys. widzów. Łączny koszt to ok. 1,8 mld złotych.


Chorzów. Przebudowa Stadionu Śląskiego w styczniu przekroczyła półmetek. Stadion ma już koronę, wkrótce rozpocznie się montaż największego w Europie dachu z elementów poliwęgloanowych. Prace na Stadionie Śląskim potrwają do końca listopada, i w sumie będą kosztować 460 mln zł


Stadion miejski w Poznaniu - pierwsza ukończona arena Euro 2012. Może pomieścić 43 tys. widzów. Koszt budowy to 713 mln złotych. Niestety stadion ma wiele wad, które wyliczyła UEFA. Schody i wyjścia ewakuacyjne na są za wąskie, a bramy ewakuacyjne otwierają się zbyt wolno. Do tego brakuje na stadionie pomieszczeń na działalność komercyjną.


Stadion Miejski we Wrocławiu to arena Euro 2012. Łączny koszt budowy to 853 mln złotych. Na trybunach zasiądzie 42,7 tys. widzów.


PGE Arena to jedna z aren Euro 2012. Pomieści 41 tys. kibiców. Koszt budowy to 775 mln złotych.


Modernizacja stadionu Legii, a właściwie budowa nowego obiektu przy ul. Łazienkowskiej rozpoczęła się jesienią 2008 r. Stadion sfinansowany z kasy miejskiej kosztował 460 mln złotych.


Nowy stadion Cracovii może pomieścić 15 tys. widzów. Uznawany jest za jeden z najładniejszych stadionów w Polsce. Został ukończony w lecie ubiegłego roku. Kosztował 197 mln złotych.


Docelowo stadion Wisły ma pomieścić 33,3 tys. kibiców. Wszystkie miejsca mają być pod dachem.  Łączny koszt to 400 mln złotych
 

Dialog Arena Lublin została ukończona w ubiegłym roku, choć mecze rozgrywano tutaj od 14 marca 2009. Budowa kosztowała 140 mln złotych. Na trybunach może zasiąść 16,3 tys. widzów.


Stadion Miejski w Gliwicach docelowo ma mieć 10 tys. miejsc na trybunach. Budowa zaczęła się 28 września 2010 r. Ma kosztować 54 mln zł.


Żużlowy stadion w Toruniu może pomieścić 15,5 tys. widzów. Pierwsze zawody rozegrano tutaj 3 maja 2009 r. Budowa Motoareny kosztowała 96 mln złotych.


Narodowy stadion rugby został wybudowany w Gdyni. Służy on nie tylko rugbistom, ale także piłkarzom z niższych lig. Otwarty został 14 lutego 2010 r. Na trybunach ma 2,4 tys. miejsc. Jego budowa kosztowała 29 mln złotych.


Radom nie ma drużyny ani w Ekstraklasie, ani w I lidze, mimo to buduje duży nowy stadion. Będą mogli na nim rywalizować również lekkoatleci. Stadion ma być gotowy na styczeń 2012 r. Ma kosztować 22,3 mln zł.

 
Stadion Miejski w Bydgoszczy oddany do użytku 1 lipca 2008 r. Jego modernizacja kosztowała 43 mln złotych. Może pomieścić 20 tys. widzów na trybunach.

 
Stadion Miejski w Białymstoku. Budowa rozpoczęła się 7 czerwca 2010 r. Potrwa jeszcze półtora roku. Stadion dla 22 tys. widzów ma kosztować 156 mln złotych.


Łódź pozostaje największym i jedynym z dużych miastem w Polsce bez nowego stadionu i bez szans na nowy stadion.

- sport.pl

wróć



Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: