Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Kamila Porczyk mistrzynią świata w fitness

2006-06-12

Kamila Porczyk - foto: asp.budo-fitness.se

28-letnia zawodniczka krakowskiego klubu REAN, Kamila Porczyk zdobyła w Dublinie dwa złote medale 23. mistrzostw świata Federacji NABBA (National Amateur Body-Builders Association). Polka wygrała w kategorii miss fitness (plus 165 cm wzrostu) i open. Porczyk w latach 2000-2003 zdobyła tytuły mistrzowskie w dwóch innych amatorskich federacjach: IFBB i IFF.

 

W latach 2000-2001 Kamila odnosiła sukcesy w imprezach firmowanych przez IFBB (International Federation of Body Builders): dwukrotnie była mistrzynią świata (2000 - Warszawa i 2001 - Rio de Janeiro), raz mistrzynią (2001 - Kijów) i wicemistrzynią Europy (200 - Torremolinos).

W 2002 r. zakończyła starty w zawodach IFBB, a rozpoczęła w IFF (International Fitness Federation). W rywalizacji wg innych regulaminów (w IFF oprócz rundy sylwetkowej i układu dowolnego, tak jak i w IFBB, odbywa się jeszcze runda piękności - pokaz w sukniach wieczorowych, podczas którego oceniana jest uroda, sposób poruszania się po scenie oraz elokwencja zawodniczek) zdobyła tytuł mistrzyni świata i Europy (2003 - Warszawa).

W 2003 r. Kamila Porczyk została w Las Vegas wicemiss fitness world, a w ubiegłym tygodniu triumfowała w kategorii show i open w zawodach Miss Universum 2006 w fitness w austriackiej miejscowości Dornbirn. Impreza w Austrii była zorganizowana przez Międzynarodową Federację Fitness (WFF).


PAP/sports.pl

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: