Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

adidas “EUROPASS” – Oficjalna Piłka Mistrzostw UEFA EURO 2008™

2007-12-03

2.12.2007 w dniu  losowania grup finałów mistrzostw UEFA EURO 2008™ w szwajcarskim mieście Lucerna adidas i UEFA przedstawiły "EUROPASS" – oficjalną piłkę meczową mistrzostw.

 

Nowa powierzchnia piłki zapewnia graczom pełną kontrolę i doskonałe opanowanie jej w każdych warunkach pogodowych. Rewolucyjna powłoka PSC-Texture™ to zaawansowana i wyjątkowo dopracowana struktura zewnętrznej warstwy piłki, gwarantująca optymalną przyczepność piłki do buta zawodnika.

 

Nazwa “EUROPASS” jest nawiązaniem do popularnego europejskiego biletu kolejowego, o tej samej nazwie, uprawniającego do podróżowania pomiędzy Austrią i Szwajcarią – dwoma krajami będącymi gospodarzami mistrzostw w 2008 roku. Symbolizować będzie również każde podanie (ang. "pass"), które widzowie będą oglądać na boiskach podczas mistrzostw UEFA EURO 2008. "EUROPASS" symbolizuje również współdziałanie wszystkich fanów futbolu, którzy przybędą do Austrii i Szwajcarii oglądać te mistrzostwa.

 

Piłka adidas “EUROPASS” łączy tradycję i nowoczesność. Klasyczna kolorystyka – biały korpus z czarnymi kropkami – przywołuje piłki z poprzednich dekad, jednak dzięki połączeniu tych tradycyjnych elementów z okrągłymi, dynamicznymi wstawkami w kolorze złotym i czerwonym uzyskano innowacyjny, bardzo nowoczesny design, doskonale odpowiadający charakterystyce gospodarzy mistrzostw. Obydwa kraje łączą tradycję i kreatywność z dużym doświadczeniem w opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów. W układ graficzny piłki wkomponowano również flagi narodowe obu krajów – osiem kół z delikatnym srebrnym efektem. W 12 czarnych kropkach dostrzec można opracowane przez UEFA elementy graficzne nawiązujące do logo EURO. Przedstawiają one pasję, przyjaźń, działanie, trening, kibiców i zdobywanie goli, a mają formę znaków wodnych pojawiających się na czarnych kropkach piłki adidas “EUROPASS”. 

 

Podobnie jak +TeamgeistTM, oficjalna piłka meczowa Mistrzostw Świata 2006, adidas “EUROPASS” składa się z 14 paneli zespolonych przy użyciu rewolucyjnej technologii łączenia termicznego. Ponadto, dzięki powierzchni PSC-Texture™ zawodnicy mogą bardzo precyzyjnie i skutecznie kontrolować piłkę. Unikatowa powłoka zewnętrzna poprawia rozkład siły uderzenia, umożliwia jeszcze lepsze podkręcanie piłki i zwiększa precyzję ruchu na boisku we wszystkich możliwych warunkach pogodowych. Natomiast bramkarzowi nowa piłka zapewnia większą przyczepność z rękawicami, przez co ułatwia jej złapanie.

 

Przełomowe cechy piłki adidas “EUROPASS” zostały z niej wydobyte dzięki dokładnym testom porównawczym przeprowadzonym na Uniwersytecie w Loughborough w Anglii, oraz podczas licznych testów prowadzonych w laboratorium piłkarskim firmy adidas
w Scheinfeld.

 

Takim doświadczeniem jakim dysponuje w produkcji piłek nożnych firma adidas nie może się pochwalić żaden z światowych producentów, dzięki czemu adidas pozostaje liderem w produkcji nowoczesnych, innowacyjnych piłek od roku 1963. Od roku 1970 adidas dostarcza oficjalne piłki meczowe na wszystkie główne turnieje UEFA oraz FIFA. W roku 2008 adidas przedstawi również oficjalną piłkę Pucharu Narodów Afryki organizowany przez Afrykańską Federację Futbolu (CAF).

 

W przyszłości adidas będzie kontynuował wykorzystanie innowacyjnych technologii, wzmacniając pozycję światowego lidera w produkcji piłek nożnych, a tym samym ugruntowując wizerunek autentycznego symbolu najwyższej jakości artykułów sportowych zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. adidas planuje również przedstawienie jeszcze bardziej rewolucyjnych rozwiązań w produkcji piłek nożnych na potrzeby rozgrywek UEFA, FIFA oraz CAF.
Nowa piłka będzie w sprzedaży od 3.12.2007.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: