Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Bogusław Biszof nowym prezesem Ekstraklasy SA

2012-07-10

Na posiedzeniu w dniu 9 lipca 2012 roku Rada Nadzorcza Ekstraklasy SA powołała Bogusława Biszofa na Prezesa Zarządu spółki. Bogusław Biszof rozpocznie urzędowanie w dniu 1 września 2012 roku - poinformowała w komunikacie Ekstraklasa SA.

Biszof będzie pełnił funkcję szefa spółki prowadzącej rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy od 1 września. Wcześniej był związany zawodowo m.in. z Kompanią Piwowarską, Telekomunikacją Polską i firmą Heineken. Brał udział w projektach sponsoringowych poświęconych sportowi (Orange Ekstraklasa, Lech Basket Liga). Ukończył studia na Stanford University oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA).

"Szukaliśmy prawdziwego lidera, który popchnie naszą organizację. Chodzi o polepszenie wizerunku spółki. Zachowując proporcje, zamierzamy dążyć do stworzenia poważnej marki na wzór piłki ligowej w Niemczech czy Anglii. Pan Biszof jest profesjonalistą marketingu w wymiarze międzynarodowym. Był numerem jeden na naszej liście, ale pozostawała kwestia dogadania się między nami. Wybór tej osoby był jednomyślny" - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA Maciej Wandzel.

Przez ostatnie trzy lata Biszof przebywał w Moskwie jako pracownik Kompanii Piwowarskiej. We wtorek wieczorem ma wrócić do Rosji.

"Praca w Ekstraklasie SA to dla mnie ogromne wyzwanie. Moim podstawowym celem jest profesjonalizacja polskiej piłki ligowej. W ciągu dwóch-trzech lat zamierzam stworzyć nowoczesną i atrakcyjną markę. Chcę też zwiększyć frekwencję na stadionach, poprzez podniesienie bezpieczeństwa na obiektach" - deklaruje prezes spółki.

Biszof zamierza również zwiększyć dostępność telewizyjną do rozgrywek ligowych, które teraz transmitowane są głównie w stacjach kodowanych.

"Póki co widzowie mają dosyć wąski dostęp do naszego produktu. Zmiany, jakie wprowadzimy powinny zaowocować pozyskaniem nowych sponsorów. To jedno z głównych zadań, jakich się podjąłem. Poza tym zamierzamy wprowadzić reformy, które podniosą poziom rozgrywek. Chodzi nam o ścisłą współpracę nie tylko z PZPN, ale również z mediami, klubami i samorządami miast. Póki co za wcześnie mówić o konkretach. Obiecuję, że po stu dniach od początku sprawowania przeze mnie funkcji podam całą gamę konkretów" - przyznał Biszof.

- onet,fot:Marek Biczyk

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: