Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Kobiece oblicze Euro 2012

2012-07-19

Euro 2012 miało niejedno imię. Oprócz emocji sportowych, Mistrzostwa dostarczyły również wielu okazji do podziwiania urody partnerek gwiazd futbolu. Jak pokazuje analiza „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, media skupiły sporo uwagi na dziewczynach i żonach piłkarzy, które wraz z zawodnikami przyjechały do Polski.

Dziennikarze i fotoreporterzy upodobali sobie goszczące w kraju WAGs, informując na bieżąco o odwiedzanych przez nie miejscach, wybieranych zajęciach, upodobaniach i pasjach. Nie brakowało opinii zarówno na temat rozrzutności i budowania karier na wizerunku partnerów, jak i komentarzy, w których doceniano przedsiębiorczość i urodę dziewczyn i żon sportowców.

Zjawisko „WAGs” (Wifes And Girlfriends) nie uszło również uwadze miast-gospodarzy i centrów pobytowych, które jeszcze przed Mistrzostwami informowały o tym, że przygotowują wyjątkową ofertę dla tej specjalnej grupy kobiet. Z doniesień medialnych wynika, że w akcję zaangażowali się właściciele drogich butików, eleganckich restauracji i nocnych klubów, zacierający ręce na samą myśl o planowanych zyskach.

W analizie „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wzięto pod uwagę materiały z okresu od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r. W tym czasie odnotowano w prasie, internecie i rtv ponad 500 informacji, w których pojawiły się frazy „dziewczyna piłkarza” oraz „żona piłkarza”. Co ciekawe dziewczyny piłkarzy okazały się bardziej atrakcyjne medialne  niż żony i uzyskały ponad 200 informacji więcej. Jednak materiały o obu grupach osiągnęły  wskaźnik dotarcia na podobnym poziomie, z lekką przewagą po stronie dziewczyn.

Większość informacji o WAGs ukazała się w mediach regionalnych. Co ciekawe, informacje o dziewczynach piłkarzy przeważały w mediach regionalnych, natomiast o żonach – w ogólnopolskich. Najczęściej tematem interesowali się dziennikarze w województwie pomorskim, gdzie odnotowano aż 207 informacji zawierających frazę „dziewczyna piłkarza”. Był to absolutny rekord na medialnej mapie, zważywszy na fakt, iż w niektórych regionach nie pojawił się nawet jeden taki materiał. Wysoki wynik spowodowany był m.in. wyborami najpiękniejszej z żon i dziewczyn piłkarzy kibicujących na Stadionie w Gdańsku. Wśród nich była prezenterka i dziennikarka sportowa, Sara Carbonaro, dziewczyna hiszpańskiego bramkarza Ikera Casillasa.

Publikacje na temat dziewczyn piłkarzy wygenerowały ekwiwalent reklamowy na poziomie blisko 2,4 mln złotych. Łącznie z materiałami na temat żon wartość ta sięga 3,8 mln złotych. Najaktywniejszym medium był portal tvn.pl – 27 materiałów o dziewczynach piłkarzy oraz 26 o żonach.

W obliczu takich wyników, interesująca mogłaby być odpowiedź na pytanie, kto zrobił większą furorę podczas Mistrzostw – piłkarze czy ich partnerki?

- PRESS SERVICE

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: