Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Radwańska zawiodła najbardziej

2012-08-20

Tegoroczna olimpiada była dla Polski najgorszym występem od 1956 roku. To właśnie z Melbourne nasza reprezentacja po raz ostatni przywiozła mniej cenny zestaw medali. Na których sportowców szczególnie liczono w tym roku i którzy najbardziej zawiedli nasze oczekiwania?

Agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” sprawdziła, którzy olimpijczycy najczęściej pojawiali się w mediach w trakcie Igrzysk. Liderem okazała się Agnieszka Radwańska, która niedługo wcześniej osiągnęła spektakularny sukces w Wimbledonie. Oczekiwania wobec występu „Isi” były ogromne. Świadczy o tym liczba publikacji medialnych – 2450 w ciągu trzech tygodni. Tenisistka nie poradziła sobie jednak z presją i odpadła już w pierwszej rundzie turnieju.


O „drugiej rakiecie świata” pisało się więcej niż o złotych medalistach – Adrianie Zielińskim i Tomaszu Majewskim. Od dawna wiadomo jednak, że pomimo, iż Radwańska jest sportowcem perfekcyjnym technicznie, to ma problemy z radzeniem sobie z silną presją. Duża liczba materiałów medialnych wynikała też z faktu, że przyjęła ona funkcję chorążego polskiej reprezentacji.
 
Co ciekawe, na drugim miejscu najbardziej medialnych polskich sportowców podczas Olimpiady ponownie nie znalazł się żaden ze złotych medalistów. Zdystansowała ich Sylwia Bogacka, która uzyskała pierwszy medal dla naszego kraju (srebro w strzelectwie). Wyraźnie więc zadziałał efekt pierwszeństwa. Anita Włodarczyk, która również zdobyła srebro, uzyskała ponad dwukrotnie mniej publikacji. Na trzeciej i czwartej lokacie znaleźli się złoci medaliści – Tomasz Majewski i Adrian Zieliński.

Wielkie oczekiwania zawiedli także siatkarze. Byli oni najbardziej medialną polską drużyną podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Najczęściej dziennikarze pisali o Bartoszu Kurku, Marcinie Możdżonku, Zbigniewie Bartmanie i Michale Winiarskim.

Z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” dowiadujemy się, że wśród brązowych medalistów największe zainteresowanie przyciągnął żeglarz Przemysław Miarczyński oraz kajakarki – Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Najmniej pisano o ciężarowcu – Bartłomieju Bonku. W tym przypadku jego zaskakujący sukces częściowo przyćmiła niespodziewana porażka Marcina Dołęgi, którego typowano na złotego medalistę. O Dołędze, który spalił wszystkie swoje podejścia, w mediach pisało się więcej niż o brązowym krążku Bonka. Niewielkim echem odbiło się także zwycięstwo w walce o trzecie miejsce naszego zapaśnika – Damiana Janikowskiego.

Analiza przeprowadzona została na podstawie publikacji prasowych i internetowych, jakie ukazały się od momentu otwarcia do zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, czyli od 27 lipca do 12 sierpnia 2012.

źródło: press-service.com.pl

- press-service.com.pl

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: