Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Milionowe widownie Pucharów Świata w skokach i biegach narciarskich

2013-03-18

Prawie 6,3 mln widzów TVP1 obejrzało w najwyższym momencie oglądalności niedzielny konkurs (17 marca) w skokach narciarskich z Oslo. Bieg Justyny Kowalczyk śledziło w TVP2 ponad 4,3 mln osób.

Konkurs skoków, w którym po raz pierwszy w karierze zwyciężył Piotr Żyła (ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem) oglądało w Jedynce 4,943 mln widzów (średnia z prawie trzygodzinnej transmisji) przy udziałach w wysokości 37,2 proc – wszystkie dane Nielsen Audience Measurement. Oznacza to, że zawody z Oslo śledziło prawie 4 na 10 Polaków, którzy mieli wtedy włączony telewizor. W najwyższym momencie oglądalności odnotowano 6,289 mln osób.

Dobrze obejrzał się również konkurs piątkowy (15 marca), w którym najlepszy okazał się Kamil Stoch. To wydarzenie oglądało w TVP1 prawie 3,914 mln widzów, a udziały wyniosły 32,3 proc. (średnie). Najwyższy moment oglądalności – 5,070 mln osób.

Bieg kobiet na 30 km techniką dowolną także wywołał duże emocje – Kowalczyk
nie tylko zajęła w nim 2. miejsce, lecz także zapewniła sobie triumf w klasyfikacji PŚ na dystansach (tak zwana mała „Kryształowa Kula). Kilka dni wcześniej wiedziała,
że nikt jej nie odbierze wygranej w ogólnej klasyfikacji generalnej. Transmisje z Oslo obejrzało 3,398 mln osób (najwyższy moment oglądalności 4,350 mln). Udziały wyniosły 28,6 proc. (średnie).

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: